magdaface 1) 1,22*4,99= 6,0878 = (w zaokrągleniu) 6,092) 2,(81) = 2,818181... = (w zaokr. do części setnych) 2,82 2,(81) = (w zaokr. do cz. dziesiątych) = 2,8 3,(47) = 3,474747... = ( do cz. setnych) 3,47 3,(47) = (do cz. dziesiątych) 3,5 1 votes Thanks 2Kilogram pomarańczy kosztuje 10.22 zł (2.46 USD) w Wielkiej Brytanii i 6.86 zł (1.65 USD) w Polsce. Cena tego produktu jest o 32.9% niższa w Polsce. 10.22 PLN Zdarza się, że cena jakiegoś fatałaszka czy dżemu wydaje się nieprzyzwoicie niska. Nie ma pomyłki, chodzi mi o ceny nieprzyzwoicie niskie, a nie zbyt wysokie. Supermarket oferuje porządne bawełniane szorty za 10 złotych. Ktoś musiał posiać i zebrać bawełnę, przerobić na płótno, ufarbować, uszyć spodenki, dodać suwak i guziki, sprzedać gotowy towar sieci handlowej, przewieźć do Europy i naszego sklepu, wyłożyć na półki, opłacić prąd, reklamę i kasjerkę, a w końcu rozliczyć transakcję i podatek. Setki ludzi pracowały żebyśmy te szorty mogli kupić za 10 zł. Teoretycznie wszystkim powinno się to opłacić. Czy rzeczywiście się opłaciło? Szorty wyprodukowano w Chinach, gdzie praca jest tania. Także chińska waluta jest niezmiernie tania, co sprawia, że ceny ich towarów zyskują dodatkowy bonus. Zachód problem lekceważył. Łudzono się, że można oprzeć gospodarkę głównie na usługach i wysokich technologiach. Teraz sprawy się komplikują. Zostawmy jednak na boku geopolitykę i wróćmy do aktualności. Polscy rolnicy i sadownicy obawiają się masowych bankructw, ponieważ za swoje produkty dostają grosze. Konsumenci rzadko na tym korzystają. Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczanej mówi: „Malina w supermarkecie kosztuje 20 zł za kg, a rolnik dostaje w skupie mniej niż 2 zł. To jest lichwa, zasady biznesu są nieczyste”. Nie wiem, czy zasady są czyste, ale wiem, że problem nie narodził się wczoraj. Gdy wiele lat temu protestowali rolnicy francuscy czy hiszpańscy, polscy producenci korzystali z różnicy poziomu płac, nie przymierzając jak Chińczycy. Wtedy dostawali od globalnych firm ceny ich satysfakcjonujące. Nikt nie kiwnął palcem, żeby się przygotować na obecne problemy. Kiedy różnica poziomu życia się spłaszczyła, 2 złote za kilo malin nie zwraca nawet kosztów produkcji. A przecież chodzi nie tylko o maliny. Zobaczmy, jak to działa. Dwa tygodnie temu Tesco i Carrefour utworzyły wspólną, międzynarodową grupę zakupową. Wcześniej podobne porozumienie zawarły Auchan, Casino, Geant i niemieckie Metro. Celem tych konsolidacji jest uzyskanie najlepszych cen w negocjacjach z dostawcami. Jaki pojedynczy rolnik czy przetwórca przeciwstawi się takim gigantom? Jeśli zechce sprzedać swój towar, musi dostosować się do oczekiwań. Oczywiście zgrupowania zakupowe nie zrodziły się z diabelskich podszeptów, tylko z presji konkurencji. Menedżerowie mówią bez owijania w bawełnę o konieczności odparcia ofensywy Lidla, Aldi i sprzedaży internetowej. Zapętlenie jest więc powszechne i destrukcyjne dla najsłabszego ogniwa. Dzisiaj najsłabszym ogniwem są nasi producenci owoców i warzyw, których z drugiej flanki zachodzi konkurencja z Ukrainy. Zakłady przetwórcze też nie mogą spać spokojnie. Bo reguły są dziś takie, że ma być taniej, taniej i taniej. Zapłacą za to ci, których strategia jest krótkowzroczna. Oto wyzwanie dla nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o w pewnym hipermarkecie cena 1 kg pomarańczy jest równa 3,20 zł , a 1 kg mandarynek kosztuje 4,80 zł . a ) O ile procent mand… kinia2499 kinia2499
Home Jedzenie i NapojeOwoce i Warzywa @1dawid1@ zapytał(a) o 09:35 Ile kosztuje kilogram cytryn pomarańczy i 3 grejfruty tak na oko 0 ocen | na tak 0% 0 0 Odpowiedz Odpowiedzi blocked odpowiedział(a) o 11:04 1kg cytryn- 5zł1kg grejpfutów - 7zł1kg pomarańczy 4,50złRazem 16,50zł . 0 0 Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź? lub
Szczegóły Skontaktuj się. Sprzedam. pomarańcze. 4.80 zł/kg (1.10 €/kg) netto. 20/09/2023. Data zgłoszenia. Palety pomarańczy pierwszego wyboru Tarocco Gallo na stół. Duży owoc cenionej odmiany o aromacie truskawkowym. kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4,99. dokończ zdanie. wybierz właściwą odpowiedź. jeśli kasa zaokrągla rachunek do groszy, to za 1,22kg pomarańczy zapłacisz ?Na Broniszach cytryny kosztują od 2 zł do nawet 7,50 zł/kg, grejpfruty 4,5-6,5 zł/kg, mandarynki 5-11 zł/kg, pomarańcze 5,5-9,5 zł/kg. W sklepach klienci mogą liczyć już na promocje. W jednym z dyskontów po okazaniu karty za opakowanie mandarynek 1 kg zapłacimy o ponad połowę mniej – 3,99 zł zamiast 8,49 zł/kg.
Home NaukiMatematyka Olka :]] zapytał(a) o 16:32 Za 1,4 kg cytryn i 2,3 kg pomarańczy zapłacono 20,77 zł. . Kilogram cytryn kosztuje 4,65 zł. . Ile kosztuje kilogram pomarańczy ? Prosze o szybką odp . !Plissss 0 ocen | na tak 0% 0 0 Tagi: pliss szybko bardzo jutro Odpowiedz Odpowiedzi monika39 odpowiedział(a) o 16:35 1,4*4,65=6,51zł -tyle cytryny20,77zł-6,51zł=14,26zł 14,26zł : 2,3kg=6,20zł - tyle kosztuje 1 kg pomarańczy 5 0 Olka :]] odpowiedział(a) o 16:41: Bardzo dziękuje ! Uważasz, że ktoś się myli? lubKliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapła…
Mimo niskich płac, słabych podwyżek i kryzysu gospodarczego Polacy nie oszczędzają na świętach. Wręcz przeciwnie. Polscy konsumenci są optymistami – aż 63% z nich sądzi, że ich sytuacja finansowa poprawi się lub pozostanie bez zmiany w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Według badań Deloitte, przeciętna polska rodzina planuje wydać na święta około 1500 zł. Dodatkowo, aż 61% Polaków deklaruje, że wyda na nie tyle samo, a nawet więcej niż w roku ubiegłym. Na większe wydatki będzie miała również wpływ spora podwyżka cen żywności w okresie świątecznym. Wydajemy dużo, więc co można zrobić, by ograniczyć dodatkowe wydatki w święta? Sprawdźcie sami. Analizie poddano koszyk wybranych dwunastu produktów, które w większości polskich gospodarstw domowych są niezbędne podczas świątecznych przygotowań. Wybrane produkty to: mąka pszenna (1kg), masło (kostka), cukier (1kg), rodzynki (1kg), kapusta kiszona (1kg), grzyby szuszone (100g), pomarańcze (1kg), czekolada mleczna (tabliczka), Polędwica Sopocka (1kg), kiełbasa Krakowska Sucha (1kg), herbata Lipton (50 torebek) i karp (1 kg). W zestawieniu zostały wskazane możliwie najniższe ceny wybranych produktów. Jako kryterium porównawcze przyjęto sześć różnych rodzajów sklepów: sklep osiedlowy, dyskont spożywczy, supersam, delikatesy, super – i hipermarket. Dyskont W dyskoncie najtańszy okazał się cukier – 2,35 zł/kg. Warto też kupić tam mąkę, mimo że jej cena (0,92 gr/kg) nie różni się wiele od proponowanych w innych sklepach. Cena masła okazała się dokładnie taka sama jak w większości innych sklepów – 3,49 zł/kg. Niewiele zapłacimy za czekoladę (1,39 zł za tabliczkę), więcej natomiast będą kosztowały nas rodzynki – 12 zł/kg. Ceny pozostałych produktów – wędliny typu Krakowska Sucha (27,48zł/kg), herbaty (8,78 zł/50s zt.), pomarańczy (3,75 zł/kg) różnią się nieznacznie od tych w innych sklepach. W asortymencie dyskontu brakuje jednak kilku produktów – nie dostaniemy tam Polędwicy Sopockiej, suszonych grzybów, kapusty kiszonej i karpia. W sumie: 60,16 zł (brak 4 produktów). Sklep osiedlowy (Ile święta kosztowały Cię w tym roku?) W sklepie osiedlowym warto kupić mąkę (1,09 zł/kg), masło (3,49 zł/kg), rodzynki (7,98 zł/kg), Polędwicę Sopocką (20 zł/kg), pomarańcze (2,99 zł/kg) i cukier 2,59 zł/kg. Na trzy tygodnie przed świętami niedostępna jest jednak kapusta kiszona, grzyby suszone i kiełbasa typu Krakowska Sucha. Karpia nie dostaniemy w ogóle. Herbata, choć droższa niż w dyskoncie, tutaj też nie kosztuje zbyt wiele (8,99zł/50szt.) Najdroższa okazała się czekolada, za tabliczkę będziemy musieli zapłacić 3,69 zł. W sumie 50, 82 zł (brak 4 produktów). Delikatesy Decydując się na zakupy w delikatesach, musimy liczyć się ze sporymi wydatkami. Mąka kosztuje tam 2,79 zł/kg, masło 3,49 zł/kg, cukier 2, 79 zł/kg, herbata – 9,39 zł/50szt i mąką 2,79 zł/kg. Najdroższe jednak okazały się pomarańcze – 4,49 zł/kg, rodzynki 21,50 zł/kg, czekolada mleczna – 5,89 zł/kg i sucha kiełbasa (35,90 zł/kg). Ich ceny znacznie przewyższają te obowiązujące w pozostałych sklepach. Droga jest również kapusta kiszona – 7,99 zł za niecały kilogram i grzyby suszone, za które zapłacimy 34,45 zł/100g. W delikatesach warto natomiast kupić polędwicę, która kosztuje tylko 14,90 zł/kg. Nie dostaniemy tam żywego karpia, możemy jednak zdecydować się na krojonego w dzwonki – (24,90zł/kg). W sumie 140,92 zł. Supermarket W supermarkecie najtańsze okazały się produkty sygnowane logo supermarketu. Za mąkę zapłacimy zł/kg, za cukier – zł/kg, masło kosztuje 3,49 zł (za kostkę), kapusta kiszona – zł/kg, Polędwica Sopocka 26,90zł/kg i kiełbasa Sucha Krakowska – 28,95zł/kg. Za rodzynki zapłacimy 9,99 zł/kg, za grzyby suszone 27,79zł/100g a pomarańcze kupimy za 3,69zł/kg. Czekolada mleczna nie należy do najdroższych, jej cena nie odbiega znacznie od cen proponowanych w innych sklepach (2,59 zł za tabliczkę). Herbata kosztuje 7,89 zł/50szt – jest to cena zbliżona do cen proponowanych w innych sklepach. Kupimy również żywego karpia (9zł/kg). W supermarkecie warto kupić produkty wyprodukowane pod jego marką, ponieważ ich cena jest o wiele niższa w porównaniu z markami „popularnymi”. Dobrym przykładem może okazać się kapusta kiszona, gdzie różnica w cenie wynosi nawet 1 zł. W sumie: 126,32 zł. Supersam Najdroższe okazało się masło (5,20 zł za kostkę) i herbata 10,80 zł/50szt. Dużo zapłacimy też za kapustę kiszoną 3,80 zł/kg i mąkę 2,05 zł/kg. Cena pomarańczy to 3,80 zł za kilogram, cukru (2,99 zł/kg), czekolady mlecznej (3,15 zł), Krakowskiej Suchej (31 zł/kg), Polędwicy Sopockiej (21,50 zł/kg). Ceny te kształtują się podobnie jak innych sklepach. Grzyby suszone kupimy za 17,40zł/100g, a rodzynki za 18 zł/kg. Ponadto za 22,50 zł/kg dostaniemy tam dzwonki karpia. W sumie 127,79 zł Hipermarket W Hipermarkecie, podobnie jak supermarkecie warto kupować produkty, sygnowane logo hipermarketu – cena mąki wynosi wtedy jedynie 0,88 zł/kg, cukru – 2,69 zł/kg, a cena czekolady mlecznej wynosi 1,09 zł za tabliczkę. Różnice między tego typu produktami, a towarami popularnych marek nie są jednak tak wyraźne jak w supermarkecie. Za mąkę popularnej marki w tym samym hipermarkecie zapłacilibyśmy ledwie kilkadziesiąt groszy więcej. Za masło zapłacimy 3,49 zł (kostka), za rodzynki 9,99 zł/kg, za kapustę 2,89zł/kg, zaś pomarańcze kosztują 3,89 zł/kg. Zaskakujące niskie okazują się ceny wędlin – kiełbasa Krakowska Sucha kosztuje 23,99 zł/kg a Polędwica Sopocka 16,99 zł/kg. Dostaniemy również żywego karpia, który kosztuje jednak ok. 4zł więcej od tego z supermarketu. Tanie są również grzyby suszone, cena: i herbata – 7,69 zł/kg. W sumie: 114,26 zł. Planując świąteczne zakupy najlepiej wybrać się do hipermarketu – dostaniemy tam wszystkie interesujące nas produkty, płacąc stosunkowo niedużo, czyli 114,26 zł. W niewiele mniejszych supermarkecie i supersamie za identyczny zestaw musielibyśmy zapłacić już więcej (odpowiednio: 126,32 zł i 127,79 zł). Zdecydowanie najdroższe okazały się jednak delikatesy – nasze zakupy kosztowały tam aż 140,92 zł. W sklepie osiedlowym oraz dyskoncie zabrakło natomiast kilku produktów, bez których większość Polaków nie wyobraża sobie świąt, co sprawia, że mimo – w przypadku dyskontu – całkiem atrakcyjnych cen, po większe zakupy wybierzemy się gdzie indziej. Na niepotrzebne mnożenie kosztów w grudniu mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni, więc warto podjąć słuszną decyzję, która pomoże nam uniknąć debetu na koncie i zagwarantuje nam beztroskie i spokojne Święta Bożego Narodzenia.LTWi4.